top of page

Burçlara Göre Çiçek Seçimi

Güncelleme tarihi: 10 Tem 2020

Hangi burca hangi çiçek gönderilir? Burçlara göre çiçek uyumu ile ilgili merak ettikleriniz için hazırladığımız yazımızda sevdiklerinize göndereceğiniz bir demet çiçek için hangi çiçekleri tercih etmeniz daha iyi olur bileceksiniz.


SÜMBÜL / KOÇ BURCU

Koçun zamanı ilkbahardır. Bu dönemde Koç Burcu için öne çıkan çiçek sümbüldür. Pembe, mavi, mor ve beyaz renkleri ile Koçları büyüler. İlkbahar çiçeklerini genelde kışın evde ve camın önünde yetiştirilir. Böylece onlarla haftalarca mutlu olabilirler.

GÜL / İKİZLER BURCU

İkizlerin sembolüdür. Çiçeklerin kraliçesi olan gül özellikle ikizleri etkiler. İkizler sadece onun çekiciliğini değil onun nasıl yetiştirileceğini de bilir. Bakımı ve diğer işlerine de hakimdir.


ORKİDE / ASLAN BURCU

Yükseği seven aslan, çiçeklerde de gösterişli olanları sever. Orkide bu yüzden favorileri arasındadır. Büyüleyici ve alışılmadık renkler onu fazlasıyla etkiler. Egzotik güzelliği ile bitkiler ailesinin en büyük üyelerinden olup, 25.000 den fazla vahşi büyüyen çeşidi vardır.


DALYA / TERAZİ BURCU

Çok şık olan terazi barok güzelliğe sahip Dalya’ları tercih eder. Basit, yarı veya tam dolu dalya çeşitleri, değişik renkli ve yapraklıdır. Türleri her geçen yıl artmaktadır.


ZAMBAK / YAY BURCU

Güzel şekli ve hoş kokusu ile yayı büyüler. İlk tercihi beyaz kral zambağı olsa da kırmızı ateş zambağı ya da alaca renkli türk zambağı da ona mutluluk verir.


KARDELEN / KOVA BURCU

Kardelen kıştan sonra ilk olarak açan çiçeklerden biridir ve ilkbaharın gelişini haber verir. Mutlu kova, çimenleri parlak renkleri ile dolduran ve daha şubat ayında etrafa güzel kokular yayan bu çiçeği çok sever.


LALE / BOĞA BURCU

Yaşama sevinci ile dolu olan boğa, canlı renklere sahip çiçekleri sever. Laleler içinde en geniş seçeneğe sahiptir. Farklı tonlarda bulunduğu gibi değişik şekillerde de elde edilebilir. Eğer bir bahçesi yoksa laleler ile dolu bir vazo da yeterli olacaktır.


AKDENIZ LALESİ / YENGEÇ BURCU

Akdeniz'den gelen anemon güçlü renkleri ile yengeci büyüler. Yengecin yaşam tarzında olduğu gibi anemonlar da kendilerine özgüdür. Rahatsız edilmeden küçük gruplar halinde küçük veya taşlı bahçelerde yetişirler.


MARGİT / BAŞAK BURCU

Bakımının kolay ve her yere uyması sebebiyle margit başak için uygun çiçek dostudur.renkli ve parlak beyazı ile dikkat çeker. Başağın balkonda veya bahçedeki tercihi renkli türleridir.


EŞEK DİKENİ / AKREP BURCU

Akrepler hareketi sever ve her boş zamanlarında gezi ve yürüyüşler yapar. Bu sırada dağlarda bulunan dikenlerin güzelliği ilgisini çeker. Centiyane gibi diğer dağ çiçekleri de onu büyüler.


AMARİL / OĞLAK BURCU

Çalışkan oğlak uzun boylu amarilleri sever. İlk tercihi kırmızı çiçekli çeşididir. Kendisi gibi ona da özen gösterir ve gelecek yılda da çiçek açmasını sağlar.


NERGİS / BALIK BURCU

İlkbaharda balığın doğumu ile sarı renkli nergislerin de çiçekleri açar. İlkbahar çiçeği ünvanı ona aittir. Özellikle trompet nergisi, parlak sarı rengi ile büyüleyicidir.


29 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page