Burçlara Göre Çiçek Seçimi

Güncelleme tarihi: 10 Tem 2020

Hangi burca hangi çiçek gönderilir? Burçlara göre çiçek uyumu ile ilgili merak ettikleriniz için hazırladığımız yazımızda sevdiklerinize göndereceğiniz bir demet çiçek için hangi çiçekleri tercih etmeniz daha iyi olur bileceksiniz.


SÜMBÜL / KOÇ BURCU

Koçun zamanı ilkbahardır. Bu dönemde Koç Burcu için öne çıkan çiçek sümbüldür. Pembe, mavi, mor ve beyaz renkleri ile Koçları büyüler. İlkbahar çiçeklerini genelde kışın evde ve camın önünde yetiştirilir. Böylece onlarla haftalarca mutlu olabilirler.

GÜL / İKİZLER BURCU

İkizlerin sembolüdür. Çiçeklerin kraliçesi olan gül özellikle ikizleri etkiler. İkizler sadece onun çekiciliğini değil onun nasıl yetiştirileceğini de bilir. Bakımı ve diğer işlerine de hakimdir.


ORKİDE / ASLAN BURCU

Yükseği seven aslan, çiçeklerde de gösterişli olanları sever. Orkide bu yüzden favorileri arasındadır. Büyüleyici ve alışılmadık renkler onu fazlasıyla etkiler. Egzotik güzelliği ile bitkiler ailesinin en büyük üyelerinden olup, 25.000 den fazla vahşi büyüyen çeşidi vardır.


DALYA / TERAZİ BURCU

Çok şık olan terazi barok güzelliğe sahip Dalya’ları tercih eder. Basit, yarı veya tam dolu dalya çeşitleri, değişik renkli ve yapraklıdır. Türleri her geçen yıl artmaktadır.


ZAMBAK / YAY BURCU

Güzel şekli ve hoş kokusu ile yayı büyüler. İlk tercihi beyaz kral zambağı olsa da kırmızı ateş zambağı ya da alaca renkli türk zambağı da ona mutluluk verir.


KARDELEN / KOVA BURCU

Kardelen kıştan sonra ilk olarak açan çiçeklerden biridir ve ilkbaharın gelişini haber verir. Mutlu kova, çimenleri parlak renkleri ile dolduran ve daha şubat ayında etrafa güzel kokular yayan bu çiçeği çok sever.